IX Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej
01 luty 2018 r – miejsce: MTP Poznań – Pawilon 15, Sala 1 AB
Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej to bezpłatna konferencja poświęcona najważniejszym trendom w zakresie szeroko pojętego oszczędzania energii w budownictwie.
Zapraszamy przyszłych inwestorów oraz branżystów, którzy chcą posłuchać i zadać pytania na temat najnowszych technologii. Do Państwa dyspozycji będą polscy i zagraniczni specjaliści.
Dla kogo jest to wydarzenie?
- inwestorów – deweloperów
- budowlanych rzemieślników
- pracowników naukowych
- pasjonatów oszczędzania energii i poszanowania środowiska
Program konferencji
| 9:00-9:30 | Rejestracja uczestników | |
|---|---|---|
| 9:30-9:40 | Powitanie | moderator |
| 9:40-10:00 | Droga do bezpieczeństwa energetycznego Polski | Dip. Ing. Günter Schlagowski |
| 10:00-10:50 | Inicjatywa Austriackiego Ministerstwa Gospodarki i Środowiska na rzecz ochrony klimatu jako instrument służący transformacji enegetycznej | dr Helmut Krapmeier |
| 10:50-11:20 | Klimatycznie neutralne mieszkania dla Europy – społeczne i gospodarcze | dr arch. Burkhard Schulze-Darup |
| 11:20-11:30 | Innowacyjne konstrukcje drewniane dla budownictwa pasywnego: belki dwuteowe oraz drewno klejone LVL | mgr Michał Komorowski |
| 11:30-11:40 | Przerwa | |
| 11:40-12:00 | Nagroda dla polskiego budynku „Centrum Sportu 2017” | mgr inż. arch. Tomasz Pyszczek |
| 12:00-12:15 | Podnoszenie kwalifikacji zawodowych w Polsce dla wszystkich uczestników procesu budowlanego | mgr inż. arch. Kamil Wiśniewski |
| 12:15-12:30 | Technologie magazynowania energii z ciepła i chłodu – zagadnienia praktyczne | mgr inż. Tomasz Mania |
| 12:30-12:45 | Komfort cieplny w budynkach poprzez szczelność budynków w ramach przeciwdziałania niskiej emisji | dr inż. Andrzej Górka |
| 12:45-13:45 | Przerwa obiadowa | |
| 13:45-14:30 | Efektywność energetyczna w budownictwie na podstawie 100 nowych i termomodernizowanych budynków w oparciu o standard pasywny i EnerPHit | Dip. Ing. Günter Schlagowski |
| 14:30-15:00 | Równowaga między efektywnością energetyczną a OZE w kontekście budownictwa niemieszkalnego i dzielnic | dr arch. Burkhard Schulze-Darup |
| 15:00-15:40 | Rozwój efektywności energetycznej przez innowacje w Chinach | prof. arch. Ludwig Rongen |
| 15:40-15:55 | Przerwa | |
| 15:55-16:20 | Przekrój przez 27 lat budownictwa pasywnego na świecie | prof. dr Wolfgang Feist |
| 16:20-16:40 | DesignPH – wizualizator 3D na bazie Sketchup – nowe podejście do planowania energetycznego budynków | mgr inż. arch. Piotr Jurkiewicz |
| 16:40-17:00 | „Dom słoneczny”, „Dom tarasowy” – projekty domów pasywnych PLUS | mgr inż. ach. Agnieszka Figielek |
| 17:00-17:20 | „Biuro na poddaszu” projekt kompleksowej termomodernizacji części historycznej kamienicy wg. standardu EnerPHit | mgr Bartosz Królczyk |
| 17:20-17:40 | Podsumowanie | Dip. Ing. Günter Schlagowski |

Komentarze