Integracja w Święto Dekarzy
15 lipca Polskie Stowarzyszenie Dekarzy zorganizowało 23. już edycję Pikniku Dekarskiego. W Biłgoraju, na kilka dni przed świętem Św. Jakuba, patrona dekarzy, spotkało się ok. 500 osób.
Niechaj Św. Jakub strzeże!
Stało się już tradycją, że Piknik Dekarski PSD organizowany jest w okolicach dnia Św. Jakuba, przypadającego w tym roku na 25 lipca. Jak głosi legenda, bohaterski św. Jakub w bitwie pod Clavijo (844 r.) pojawił się na białym koniu i zmusił Maurów do ucieczki. Stąd przedstawiany jest jako walczący z Maurami, ale też jako apostoł i pielgrzym. O św. Jakubie krąży wiele opowieści. W cyklach z przedstawieniami z życia św. Jakuba Starszego jest często ukazywana pewna XII-wieczna legenda. Z Niemiec do Hiszpanii pielgrzymowali rodzice ze swoim synem, niesłusznie oskarżonym przez gospodarza o kradzież srebrnego kielicha, który ukryto w torbie innego pielgrzyma. Syna pielgrzymów posądzonego o kradzież powieszono. Rodzice jednak dotarli do Santiago de Compostela, gdzie modlili się do św. Jakuba. W drodze powrotnej zobaczyli swego syna żywego, wiszącego na szubienicy, lecz podtrzymywanego przez św. Jakuba. Udali się do sędziego i opowiedzieli mu o tym cudzie. Sędzia stwierdził, że ich syn jest tak samo żywy, jak piekące się właśnie kury. Na te słowa kury ożyły i uciekły.



W Strefie Wystawcy
Tegoroczne wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Od godz. 10.00 do 16.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbywał się Piknik Dekarski, podczas którego dekarze mieli możliwość spotkać się producentami w Plenerowej Strefie Wystawcy. Piknik był otwarty nie tylko dla przedstawicieli branży, ale także dla wszystkich, dlatego też przybyło wielu gości z okolic, w tym dzieci z Domu Dziecka w Zwierzyńcu.






























Wszyscy odwiedzający mieli możliwość zapoznać się z nowościami producentów, ale także wziąć udział w różnych aktywnościach, które organizatorzy dla nich przygotowali. Były to m.in. konkursy, zadania sprawnościowe i zręcznościowe, była możliwość przejechania się quadem lub motocrossem, spróbowania różnych nowoczesnych atrakcji, takich jak fotobudka 360 stopni czy tablice multimedialne, na których wyświetlane były quizy i zadania dla dekarzy.
Dla młodszych i starszych
Dużym zainteresowaniem podczas pikniku cieszyła się możliwość odbycia jazdy samochodami zdalnie sterowanymi, po torze wyścigowym, ale także trialowym. Dla najmłodszych przygotowano bańki mydlane i animacje.
– Podstawowym celem pikniku jest beztroska zabawa w swobodnej atmosferze, a także branżowa integracja – wyjaśnia Artur Bednarski, odpowiadający w PSD za realizację działań związanych z promocją i rozwojem edukacji branżowej.














Jak dodaje, wieczorem odbyła się Gala Dekarska, podczas której wręczone zostały wyróżnienia Sztafety Pokoleń oraz tytuły Zasłużonego dla Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Gala była także okazją do celebrowania 20-lecia magazynu Nasz Dekarz. Był tort, a po nim zabawa do białego rana, przy dźwiękach muzyki serwowanej przez DJ Baba.
Komentarze